Jak wybrać kostium kąpielowy?

Wybór stroju kąpielowego nie jest łatwym zadaniem. Nie tylko warto zapoznać się z najnowszymi trendami na konkretny sezon, ale również trzeba dobrać strój do figury. Na co zwrócić uwagę wybierając kostium kąpielowy?

Kolor ma znaczenie

Czarne stroje kąpielowe to nieśmiertelna klasyka. Na szczęście nie tylko taki kolor jest dostępny na letnie dni. Od lat bardzo modne są wzory marynarskie. Pasy nie są jednak przeznaczone dla wszystkich. Jest to wzór, który może niekorzystnie wpływać na sylwetkę.

Kolorowe, duże kwiaty przypominają tropikalne wyspy. Jest to trend, w którym dobrze czują się kobiety, które lubią duże wzory i połączenie żywych kolorów. Warto również zwrócić uwagę na jednokolorowe kostiumy kąpielowe (duży wybór tu). Pomarańcz, czerwień to kolory energetyczne i bardzo radosne. Dla pań, które lepiej czują się w bardziej stonowanych barwach idealne będą pastelowe róże czy mięta.

Kostium kąpielowy do zadań specjalnych

Wiele pań jest niezadowolonych ze swojej figury, a wybór stroju kąpielowego jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Nie jest to jednak zadanie skazane na porażkę. Trzeba jedynie umiejętnie zatuszować swoje mankamenty oraz podkreślić atuty figury.

Panie, które mają nadmiar kilogramów w rejonie talii będą zachwycone strojami kąpielowymi dwuczęściowymi, w których majtki mają wysoki stan. Dzięki takiemu zabiegowi ukryjemy brzuch, a jednocześnie wysmuklimy nogi i wydłużymy sylwetkę.

Tankini to propozycja dla kobiet, które nie są zwolenniczkami strojów jednoczęściowych, a jednocześnie chcą ukryć brzuch. Pod tajemniczo brzmiąca nazwą ukrywa się koszulka na ramiączka, którą łączymy z figami.

Tankini mogą mieć klasyczne grube ramiączka, kilka delikatnych sznureczków czy wiązanie na szyi. Mogą również nie mieć ramiączek, co wygląda bardzo elegancko. Warto również pamiętać, ze figi dodatkowo wydłużają nogi, co jest bardzo korzystne dla każdej sylwetki.