wybór gorsetu nie jest trudny

Wybierz swój gorset!

Wybierając gorset damski, niezwykle ważne jest to, aby dobrać odpowiedni jego rozmiar. Pod uwagę należy wziąć pewne kwestie, od których uzależniony jest komfort jego noszenia.

Po pierwsze – długość

Niewątpliwie najważniejszą kwestią w zakupie gorsetu damskiego jest jego odpowiednia długość. Należy przede wszystkim wziąć centymetr i z jego pomocą zmierzyć odcinek mierzący 28 centymetrów – na środku brzucha, począwszy od linii pod biustem. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy gorset o tejże długości będzie kończył się nad łonem, czy też zakrywał fałdy na brzuchu. Jeśli nie – wówczas należy zdecydować się na zakup usztywnianego gorsetu dłuższego, o długości 33 do 35 centymetrów.

Gorset pod biust długi zdecydowanie najlepiej sprawdzi się u kobiet wysokich, które mają powyżej 170 centymetrów. Ważne jest to, aby nie wybierać krótkiego, ponieważ ten nie ukryje wystarczająco dobrze brzucha. Gorsety na biust z kolei najlepiej nadają się do kobiet niskich.

Najczęściej wybór rozmiaru odbywa się za pomocą tabelki (w szczególności, jeśli jest on kupowany przez Internet). Warto jednak zmierzyć długość przed jego zakupem, jeśli to możliwe. Nie zawsze jednak spełnią swoją rolę należycie, jeśli rozmiar będzie zaniżony, bądź też w momencie, gdy wybrany zostanie gorset zbyt duży.

Jak czyścić?

Gorsetów damskich – co ważne – nie wolno prać w domu, w pralce. Najważniejsze jest to, aby w miarę możliwości odpowiednio o nie dbać i przechowywać w należyty sposób. Po zdjęciu go, warto na chwilę odwiesić na krzesło, tak aby trochę przewietrzyć. Gorsety można również przecierać mokrą szmatką, bądź używać dezodorantów odświeżających, które dostępne są w sklepach sieciowych oraz drogeriach. Nie wolno jednak moczyć fiszbinów, które mogą się zniszczyć. Warto więc oddać swój gorset do pralni.