Jaki płaszcz damski kupić?

Wiele kobiet niestety nie ma pojęcia, jak wybrać długi płaszcz damski. Można śmiało powiedzieć, że jest to niezastąpiony element garderoby damskiej. Płaszcz wzbogaca wiele stylizacji i może być elegancki lub nieco bardziej casualowy. Trzeba się jednak zastanowić, jaka długość płaszcza będzie właściwa. Płaszcz musi być również dopasowany do sylwetki kobiety. 

Zakup płaszcza damskiego

Planując zakup tego elementu garderoby trzeba się trzymać kilku podstawowych zasad, a wszystko powinno być dobrze. Należy pamiętać, że od wzrostu konkretnej osoby uzależniona jest długość płaszcza. Kobiece długie płaszcze za połowę łydek sprawdzą się dobrze u wysokich kobiet. Nieco krótsze modele powinny wybierać panie średniego wzrostu, a płaszcze do kolan są idealne dla niskich osób. Chodzi przede wszystkim o to, żeby optycznie nie zaburzyć sylwetki. Wyjątkowo bardzo wysokie kobiety mogą zdecydować się na trochę mniejszą długość płaszcza. Dzięki temu mogą się wydawać nieco niższe. Przy zakupie płaszcza zwróć także uwagę na możliwości stylizacyjne. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że większość płaszczy umożliwia spięcie lub przewiązanie się w pasie. W niektórych modelach pas jest tylko dekoracją. Ciężko będzie podkreślić największe atuty sylwetki, jeśli nie wybierzesz idealnie dopasowanego płaszcza. Wybór jest naprawdę bardzo duży, więc nawet wymagające klientki powinny być zadowolone. Najlepiej zakupić płaszcz w sprawdzonym i renomowanym sklepie odzieżowym, który cieszy się dobrą opinią i wiele lat działa na rynku. Wtedy można być spokojnym o jakość. Przy wyborze płaszcza bardzo ważną wskazówką jest typ sylwetki. Jeśli panie mają podobną sylwetkę mimo różnicy kilkunastu centymetrów to płaszcz wybierany jest czasami według podobnych kryteriów. Według powszechnej opinii idealnym typem kobiecej sylwetki jest klepsydra. Kobiety o takiej figurze powinny kupić płaszcz, który dodatkowo można spiąć w talii. W ten sposób zgrabna talia będzie jeszcze bardziej podkreślona. Żadnych elementów nie powinno być poniżej wcięcia i powyżej. Płaszcze bez kieszeni o długich i wąskich klapach także sprawdzą się doskonale. Kobiety o figurze gruszki muszą wybierać okrycia, które optycznie poszerzą górę. Dobrze pasować będzie płaszcz z szerokimi klapami, pagonami lub patkami. Materiał powinien mieć trochę inny kolor, żeby spróbować odciągnąć uwagę od szerokich bioder. Bardzo dobrze prezentują się też krótkie płaszcze. Długie i krótkie płaszcze z głębokim dekoltem to dobre rozwiązanie w przypadku kobiet z figurą jabłka. Drugą opcją jest całkowicie oversizowy model płaszcza. Chodzi głównie o to, żeby zamaskować proporcje ciała, a nie je zmieniać. Model bez odcinającego w talii pasa też będzie odpowiedni. Jednak nie wystarczy, że płaszcz będzie pasował do konkretnej sylwetki oraz wzrostu. Należy też się dokładnie przyjrzeć, jak konkretne fasony wyglądają w poszczególnych stylizacjach. 

Wybór płaszcza

Charakter oficjalny mają zazwyczaj długie płaszcze. Właśnie dlatego najlepiej łączą się z oficjalnymi stylizacjami. Złoty środek to bez wątpienia płaszcze midi, czyli do połowy łydek. Takie płaszcze są bardzo eleganckie, a do tego swobodne. Idealny do kreacji casualowych oraz office-wearowych jest płaszcz w wersji mini. Dużo bardziej swobodne są płaszcze jesienne. Zimowe płaszcze są zdecydowanie eleganckim elementem ubioru. Wybierz płaszcz wykonany z lżejszego materiału, jeśli chcesz optycznie zmniejszyć się w ramionach. Musisz też koniecznie zwrócić uwagę, czy płaszcz nie posiada poduszek. Ciężkie materiały stosowane są zazwyczaj w płaszczach oficjalnych. Przykładem takiego materiału jest wełna, która niestety źle znosi wilgoć. Najbardziej ikonicznym elementem stylowej odzieży jest długi płaszcz uszyty z ciężkich materiałów. Wybierając płaszcz dla siebie powinien on spełniać wszystkie twoje preferencje. Sztywne materiały przeważnie sprawiają sporo problemów i to niezależnie od jakości wykonania. Przy perfekcyjnym dopasowaniu do figury takie tkaniny będą świetnym wyborem. Jednak wystarczy mała różnica, a materiał może się zmarszczyć.