Czas na elegancką sukienkę

Zbliża się czas imprez okolicznościowych. Skończyły się wszelkie restrykcje. Organizowane są coraz większe i bardziej huczne wesela, chrzciny. W pracy też warto zadbać o szyk i elegancję. Jak to zrobić? Jak wybrać elegancką sukienkę tak aby zwrócić na siebie uwagę? 

Dobór sukienki do figury

Bardzo ważnym elementem przy doborze sukienki jest poznanie własnego ciała. Elegancka sukienka ma uwydatnić Twoje atuty i zakryć mankamenty. Mamy aż 12 typów kobiecej figury, warto się z nimi zapoznać i wybrać tą, która najlepiej Cię opisuje, dzięki temu nowa sukienka będzie idealnie dopasowana, doda Ci szyku i elegancji.

Klepsydra jest jedną z bardziej popularnych sylwetek wśród kobiet. Charakteryzuje się wcięciem w talii, wyeksponowanym biustem i biodrami o proporcjonalnej szerokości. Idealnie sprawdzi się tutaj każdy rodzaj sukienki. Sprawdzi się tu i sukienka kopertowa z dekoltem w kształcie litery „v”, która wyeksponuje biust jak i  sukienka ołówkowa przylegająca do ciała i prezentująca idealnie talię.

Kielich – sylwetka ta to rozbudowane, szerokie ramiona, duże piersi, długie nogi i brak wyraźnie zaznaczonej talii. Idealnie sprawdzi się tu elegancka dopasowana sukienka, wąska na górze. Przy tym typie sylwetki unikaj odkrytych ramion i dekoltu typu łódka. Sukienka powinna podkreślać talię i być rozszerzana ku dołowi. Warto tu wyeksponować zgrabne nogi.

Lizak – przy tej figurze mamy szczupłą sylwetkę przy jednoczesnych dużych, uwydatnionych piersiach. Warto tu wybrać sukienkę eksponującą piersi, pamiętajmy jednak aby sukienka dodała szyku i elegancji i nie była zbyt odważna.

Wazon – sylwetka ta charakteryzuje się delikatnie zaznaczoną talią i proporcjonalnie układającymi się piersiami i biodrami. Jest to tzw. szersza wersja opisywanej wyżej klepsydry. Należy tu unikać bardzo dopasowanych sukienek, gdyż mogą uwydatnić ukrywane fałdki.

Wiolonczela to kobieta o dużych piersiach, szerokich biodrach, masywnych udach ale zgrabnych łydkach. Warto tu wybrać sukienkę eksponującą łydki np. sukienkę do kolan i unikać zbyt dopasowanych sukienek. Można także wyeksponować biust pięknym dekoltem.

Gruszka charakteryzuje się szerokimi biodrami, masywnymi udami, szerszymi łydkami z równoczesnymi proporcjonalnymi piersiami, pięknie zarysowaną talią i szczupłymi ramionami. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj elegancka sukienka z odkrytymi ramionami z wyraźnym odcięciem w talii np. pod biustem.

Kręgiel to figura kobiety z wyraźnie zaznaczoną talią z szerszymi biodrami, udami i łydkami od sylwetki gruszki. Warto tu dobrać idealną długość sukienki. Nie sprawdzi się tu sukienka mini. Może to być elegancka sukienka w rozmiarze midi z dobranymi butami na wysokim obcasie uwydatniająca łydki lub długa sukienka zakrywająca dół.

Dzwon to sylwetka, w której kobieta ma rozbudowany dół. Charakterystyczne są tu bardziej masywne nogi. Warto tu wybrać sukienkę zakrywającą uda i łydki, a wyeksponować biust dekoltem w kształcie litery „v” lub odkryć i pokazać piękne ramiona.

Jabłko – tą sylwetkę mają kobiety o pięknych, zgrabnych nogach z szerszymi ramionami, dużymi piersiami i większym brzuchem.

Chcesz obejrzeć przykłady dostosowanych do różnych damskich typów sylwetki eleganckich sukienek? Zajrzyj na stronę Dstreet.pl

Jak wybrać elegancką sukienkę do sylwetki jabłka? Pamiętajmy o tym, żeby były to sukienki mniej dopasowane do talii, najlepiej zwiewne, z pionowymi wzorami optycznie wysmuklające ciało. Sukienka powinna też pokazywać zgrabne nogi.

Rożek jest sylwetką kobiety, która nie ma wyraźnie zaznaczonej talii. Ma szersze ramiona, uwydatniony biust i bardzo długie zgrabne nogi. Tutaj warto zwrócić uwagę na eleganckie sukienki ze zwiewnymi rękawami i odcinanymi pod biustem.

Kolumna jest to sylwetka szczupłej kobiety o smukłych ramionach, piersiach, bez zaznaczonej talii i długimi nogami. Warto tu wybrać eleganckie sukienki ze zdobieniami, marszczeniami, które wyeksponują talię, podkreślą atuty.

Cegła jest szerszą wersją sylwetki kolumny. Kobiety z tą figurą powinny wybierać sukienki nadające kobiecy kształt, odcinane pod biustem tak, aby podkreślić talię.

Przy dzisiejszej dostępności eleganckich sukienek warto dobrać sukienkę idealną uwydatniającą Twoje atuty, a ukrywającą niedoskonałości. Jeżeli masz piękny biust wybierz sukienkę z dekoltem w kształcie litery „v”. Jeżeli masz większy brzuch wybierz sukienkę z paskiem, odcięciem pod biustem. Jeżeli masz zgrabne nogi pokaż je. 

Najważniejsze jest to, żeby dobrze się czuć w sukience, wybrać idealnie dopasowany kształt, materiał, długość, a wyborów jest bardzo dużo.