Monki – buty na czasie

Moda przemija, jednak są elementy garderoby, które pozostaną modne zawsze – takie jak choćby biała koszula czy czarna marynarka. To wieczna klasyka, którą można stylizować na różne sposoby i nigdy się nie znudzi. Buty także są elementami garderoby, wśród których jest wiele klasyków i prędko nie przeminą.

Monki – co kryje się za tym słowem?

Monki to cokolwiek uniwersalne buty. Ich nazwa związana jest ze słowem „mnich” (czyli „monks”), ponieważ nieco przypominają sandały, tak chętnie noszone przez mnichów. Sandały te były zapinane na klamry, stąd właśnie nazwa i owo podobieństwo. Monki buty  – www.patine.pl z założenia są obuwiem męskim, choć w dobie dzisiejszej mody coraz więcej elementów można uznać na unisex. Monki wyposażone są w jedną (brogues monks) lub dwie (double monks) klamry, które zazwyczaj mają kolory srebrny lub złoty (choć, naturalnie, zdarzają się inne kolory). Wykonane mogą być z najwyższej jakości skóry czy zamszu (który może być dosyć kłopotliwy w pielęgnacji, więc warto wybrać opcję skórzaną). Buty są na niskim, delikatnym obcasie.

Monki buty – jak je stylizować, do czego nosić?

Jako że monki nie są sznurowane, uznawane są za mniej oficjalne obuwie (tutaj wyprzedzają je oxfordy). Nie oznacza to jednak, że nie mogą być częścią stroju biznesowego, bo mogą – sprawdzą się tutaj klasyczne czarne modele. Monki są na tyle uniwersalne, że pasują zarówno do bojówek, dżinsów, chinosów, jak i letnich lnianych spodni. Na włoskich ulicach większość mężczyzn ma na sobie właśnie buty monki. Szare spodnie z monkami w kolorze bordowym i wzorzystymi skarpetkami też wypadną modnie i ciekawie, na pewno nie będzie to nudny strój. Monki sprawdzą się też w klasycznym zestawie nieco luźniejszej elegancji, czyli spodnie plus koszula. Dodadzą całości szyku, ale nie będzie ona wyglądać bardzo oficjalnie.