jeansowe szorty - sprawdź kiedy nie wypada ich zakładać

W jakich sytuacjach nie powinno się zakładać szortów jeansowych?

Wprawdzie szorty jeansowe należą do najmodniejszego rodzaju ubrań, to nie zawsze powinno się je zakładać. Są sytuacje, w których szorty powinny jednak zostać w szafie. Jakie to sytuacje? Kiedy nie wypada zakładać krótkich spodenek?

Nie zakładaj szortów do kościoła

Spodenki jeansowe damskie nie nadają się na strój do kościoła lub innych miejsc kultu. Wszędzie tam, gdzie należy zachować skromny strój, nie powinno się wkładać krótkich spodni. Jest to zasada, która jest powtarzana już od wielu lat. Zbyt odważny strój w takim miejscu uważany jest za obrazę. Dlatego też szorty jeansowe damskie powinno się zostawić na inne okazje i do kościoła wybierać jeansy pełnej długości. Warto też zaznaczyć, że ta sama zasada obowiązuje, gdy kościół lub inne miejsce kultu religijnego odwiedza się po prostu jako zabytek do zwiedzania. W takiej sytuacji również należy zachować szacunek.

Nie zakładaj szortów do pracy

W większości zawodów krótkie spodenki z jeansów nie sprawdzą się jako strój roboczy. Pomimo że są ładne, to mogą one być potraktowane jako niepoważne. W niektórych profesjach trzeba się też liczyć z tym, że krótkie spodnie wpłyną na zepsucie wizerunku specjalistki i fachowca. Mogą one też wpłynąć na utratę zaufania klientów. Przykładowo: prawniczki, lekarki, czy psycholożki nie powinny zakładać do pracy jeansowych szortów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładały je już po godzinach pracy. W dobrze dopasowanych spodenkach może być naprawdę wygodnie, a ich dobrze dobrana długość podkreśli nogi i pozwoli im się trochę opalić.