męska bluza z dużym kapturem

Bluzy męskie z kapturem – modne, praktyczne i uniwersalne

Kto nie posiada w swojej szafie bluzy z kapturem, ten ręka w górę! Na pewno niewiele znajdzie się takich osób, ponieważ jest to niezwykle popularny, praktyczny i wygodny element męskich stylizacji. Kiedy i do czego możemy nosić męską bluzę z kapturem?

Kto nosi bluzy męskie z kapturem?

Jeśli przyjrzymy się dobrze panom na ulicy, to zauważymy, że bluza może być noszona w bardzo wielu ciekawych kombinacjach i zawsze dobrze wygląda. Nie jest ona zarezerwowana dla określonego przedziału wiekowego, ponieważ cieszy się powodzeniem panów w każdym wieku i z każdego środowiska. Jest po prostu niezwykle wygodnym, praktycznym i przede wszystkim stylowym dodatkiem, który dodaje luzu oraz dobrego smaku. Do czego można ją założyć? Oczywiście nie tylko do dresów, bo znacznie częściej noszona jest to jeansów czy spodni bojówek. Można na nią dodatkowo założyć kurtkę skórzaną lub jeansową i tak też będzie ciekawie i modnie. W sklepach jest bardzo szeroki wybór bluz męskich z kapturem, więc nie tak trudno wybrać fason idealny dla siebie.

Rozpinana czy wciągana?

Męska bluza z kapturem najpopularniejsza jest w dwóch fasonach: wciągana przez głowę z kieszeniami po bokach, jedną dużą kangurką na środku lub całkiem bez kieszeni, a także fason rozpiany z przodu suwakiem. Jeden i drugi typ męskich bluz z kapturem jest równie wygodny i praktyczny, dlatego warto kierować się po prostu osobistymi preferencjami. W ten sposób dobierzmy także kolor oraz ewentualny nadruk. Rozpinana ma niewątpliwą zaletę – gdy zrobi nam się zbyt ciepło – możemy ją po prostu rozpiąć.