W jaki sposób powinno się dbać o kurtkę polarową?

Koniecznie należy mieć świadomość, że kurtka polarowa jest nie tylko i wyłącznie niezwykle przyjemna w dotyku, ale również posiada bardzo dużą liczbę cennych właściwości. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim hydrofobowość. Oznacza to tym samym, że materiał nie będzie wchłaniał większej ilości wody niż 1% jego masy.

Jakie cechy posiada jeszcze kurtka polarowa?

Warto wiedzieć, że polar jest również bardzo elastyczny. Wśród licznych atutów omawianego materiału należy także zaliczyć fakt, iż się nie gniecie. Ponadto utrzymuje naturalną temperaturę i charakteryzuje się świetnymi właściwościami izolującymi. Godny uwagi jest fakt, że w tym aspekcie wyprzedza wełnę oraz puch.

Dlaczego warto dbać o kurtkę polarową?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że polar nie straci swoich cennych właściwości, a także bardzo przyjemnej struktury materiału tylko i wyłącznie wtedy, gdy dany użytkownik będzie odpowiednio dbał o produkt. Warto mieć świadomość, że kurtkę polarową ze sklepu Polar Sport można bez żadnego problemu prać w pralce, jednak rekomendowane jest zachowanie bardzo szczególnej ostrożności.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie obrócenie materiału na drugą stronę, a następnie pozapinanie praktycznie wszystkich zamków. Nie mogą bowiem zahaczać o materiał. Może bowiem w ten prosty sposób dojść do uszkodzenia. Koniecznie trzeba także uważać podczas prania polaru z innymi ubraniami. Produkt posiada bowiem intensywny kolor, który w pewnym momencie może puścić farbę. Rekomendowane jest zatem pranie razem z kurtką polarową ubrań z identyczną barwą.

Warto ustawić temperaturę wynoszącą 30°C. Należy również pamiętać, aby polar suszył się na świeżym powietrzu. Warto przed podjęciem decyzji o zakupie zwrócić uwagę na krój, gramaturę czy obecność kaptura i kieszeni. Należy stawiać na produkty renomowanych producentów.