Kurtka damska na jesień

Coraz chłodniejsze dni zbliżają się wielkimi krokami, dlatego najwyższy czas, by pomyśleć o porządnym odzieniu na najbliższe miesiącu. Kurtka damska, która sprawdzi się przy zmiennej, polskiej aurze musi spełniał kilka wymogów. Jakich?

Odpowiednio ocieplana

Jesienne miesiące bywają zimne i deszczowe, więc kurtka musi dobrze ochraniać ciało swojej właścicielki przed niezbyt przyjemnymi zjawiskami pogodowymi. Puch, skóra, przyjemne futerko sprawdzają się w tym czasie idealnie, dlatego też najczęściej wiele pań stawia właśnie na takie materiały wybierając idealny model kurtki damskiej na wiosnę.

Modne kurtki damskie

Krój dopasowany do sylwetki

Kurtka damska do talii, kurtka do bioder, idealnie dopasowana lub oversizowa – wybór w sklepach jest bardzo duży. Warto więc przymierzyć kilka modeli, by subiektywnie ocenić, w czym najlepiej czuje się dana użytkowniczka konkretnego modelu. Rozmiar ma także tutaj niebywałe znaczenie. Sławni styliści modowi zdecydowanie odradzają paniom kupowanie kurtki damskiej za małej, lub za dużej tylko po to by podkreślić atuty sylwetki lub ukryć jej mankamenty.

Modne kurtki damskie

Kolekcje na jesień wprost z wybiegów są bardzo charakterystyczne. Modne kurtki damskie proponowane przez znanych projektantów zazwyczaj są w bardzo mocnych kolorach lub posiadają printy obok których trudno przejść obojętnie. Panie, które chcą być w zgodzie z trendami powinny postawić na metaliczne kolory oraz na połysk. Taka kurtka naprawdę będzie prezentować się dobrze do wielu stylizacji.