męskie obuwie w dobrej cenie

Z czym nosić męskie buty skórzane?

Modny i elegancki mężczyzna ma w swojej szafie wiele rodzajów butów, z których największą cześć powinny stanowić obuwie Patine męskie skórzane. W zależności od modelu, można je zakładać jako element wielu różnych stylizacji.

Eleganckie pantofle do garnituru

Buty męskie skórzane kojarzą się głównie z ich oficjalną wersją, którą wybiera się na formalne okazje. Mężczyźni noszą pantofle głównie do garnituru. Najbardziej elegancko prezentują się te w stylu oksford, czyli gładkie buty z nielicznymi przeszyciami, które boczną część buta z miejscem na sznurowadła mają wszytą pod przyszwę. Czarne oksfordy zakładane są na oficjalne okazje – bankiety, wesela, bale lub pogrzeby.

Równie dobrze jak oksfordy sprawdzają się lotniki, czyli buty o bardzo prostej, ale niezwykle eleganckiej formie. Popularne są modele z zamkniętą przyszwą, ponieważ prezentują się bardziej elegancko niż lotniki z przyszwą otwartą.

Buty męskie skórzane do strojów smart casual i codziennych

Skórzane obuwie można nosić nie tylko do strojów oficjalnych i biurowych, ale również na co dzień lub do stylizacji tzw. smart casual, czyli półoficjalnych.

Stroje w stylu smart casual wymagają butów eleganckich, ale jednocześnie pozwalają na odrobinę szaleństwa, dlatego w tym przypadku dobrze sprawdzą się skórzane brogsy lub derby. Te drugie powinny być w kolorze innym niż czarny – czarne są zarezerwowane na okazje oficjalne.

Mało popularnym rodzajem obuwia skórzanego, który ubierany jest przez mężczyzn na co dzień, są monki, czyli pantofle z klamrami zamiast sznurowadeł. W Polsce buty te noszą zwykle mężczyźni, którzy interesują się modą, pozostała część męskiej populacji nie docenia zazwyczaj uroku tych butów. Tymczasem jest to obuwie uniwersalne, które można nosić do wielu rodzajów stylizacji i na wiele okazji. Dużo większą popularnością cieszą się mokasyny lub loafersy.